Emrat e mëparshëm dhe të çuditshëm të 20 kompanive të famshme!

Meqenëse Bota e Menaxhimit me datë 01/11/19 do të ndryshojë emrin dhe komplet brandimin, po ju tregojmë disa raste që kompani të famshme kanë ndërruar emrin me qëllim krijimin e një marke më të memorizueshme, më serioze, më ndërkombëtare, apo për t’ju përshtatur ndryshimeve të kompanisë në lidhje me produktet e reja:

Apple Computers -> Apple

Backrub -> Google

Research in Motion -> Blackberry

Auction Web -> ebay

Relentless -> Amazon

Firebird -> Firefox

Jerry’s Guide to the WorldWideWeb -> Yahoo

Amazin’ Software -> EA Games

Sound of Music -> BestBuy

Master Charge -> MasterCard

Marufuku Company -> Nintendo

Matsushita Electric Industrial Corporation -> Panasonic

Tokyo Tsushin Kogyo -> Sony

Hayakawa Brothers Shokai -> Sharp

Computing Tabulating Recording Corporation -> IBM

Blue Ribbon Sports -> Nike

Marathon -> Snickers

Brad’s Drink -> Pepsi

Pete’s Super Submarines -> Subway

Bota e Menaxhimit -> së shpejti 😉

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s