Çfare i ndodh njeriut kur nis një biznes?

Krijimi i një biznesi është hap shumë i rëndësishëm në jetën e gjithëkujt. Një biznes i mirëfilltë ndryshon individët në mënyra të ndryshme. Më poshtë janë disa nga ndryshimet më të shpeshta.

 1. Pikëpamja mbi shumë gjëra.
 • Kupton se koha nuk është e barabartë me paratë. Pra që të ardhurat nuk ka pse të jenë të varura nga një pagë orare x sa orë punon në muaj.
 • Kupton se puna me inteligjencë është përherë më e fuqishme se të punuarit fort.
 • Kupton se suksesi në biznes varet shumë nga aftësia për ta zgjeruar atë.
 • Kupton se gjëja e vetme që të ka penguar për të nisur biznesin, ka qenë vetja jote.
 1. Jeta sociale

Muhabetet e kota bëhen tërësisht të mërzitshme dhe të pakuptimta. Fillon të ndjesh zbehje të marrëdhënies me njerëzit që kanë përqafuar një mënyrë të zakonshme jete. Ti do të ndjehesh i huaj mes tyre. Në atë moment kupton se duhet të rrethohesh nga persona me mision të ngjashëm me tëndin.

 1. Jeta e re

Pasi arrin të realizosh fitimet e para të mëdha në biznes, qoftë 1000, 3000, 10.000 euro/muaj, do ta kesh pothuajse të pamundur të kthehesh në jetën e vjetër për të punuar për dikë tjetër 8 orë në ditë. Ç’budallik është kjo gjë? Pse duhet të punoj për dikë tjetër kur me të njëjtën sakrificë mund të fitoj për vete shumë më tepër. Kjo gjë merr fund përgjithmonë. Ky është momenti kur kupton potencialin tënd dhe jeta jote e re fillon.

Një koment

 1. Pershendetje,dua tju lavderoj per kete faqe,dhe doja 1 mendim nga ju per 1 ide biznesi,kam menduar te mar kredi ne bank dhe te blej 2 shtepi ne tirane dhe ti le ato me qera.
  Mendoj se leket e qerase do me ndihmojne mua qe te shlyej kredine e bankes.
  Ju lutem me jepni nje keshille per kete,a eshte 1 ide e mir apo jo?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s