Nënkuptimet e brandeve të njohura

Në foton e mëposhtme tregohen me satirë logot e 4 firmave të famshme ndërkombëtare, të modifikuara sipas një nënkuptimi që i përshtatet secilës. Kështu duke ditur humbjen e tregut nga Nokia, kompani që ka qenë lider botëror ne vitet 2000 sa i përket shitjeve të celularëve, sllogani do të ishte: “Asnjë fëmijë nuk i do më telefonat tonë”.
Sllogani i motorrëve të famshëm Harley Davidson, do të ishte: “Motorristët malokë – Lodra për të rritur”.
Ndërsa Microsoft, duke qenë se ngacmohet vazhdimisht për problemet që ka në sistem me ngadalësinë dhe ngecjet, do të kishte slloganin: “Ja tani do të punojë”.
Së fundmi Apple, kompania teknologjike më fitimprurëse e viteve të fundit, do të kishte slloganin: ” Aparenca kushton”, duke nënkuptuar që një pjesë e mirë e çmimit të produkteve Apple i takon imazhit që ky brand ka dhe jo funksioneve ekstra që produkti ka realisht.

image

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s