Magazina gjigante e Amazon.com në Wales

Kjo është një nga pikat e grumbullimit më të mëdha (75.000 metra katrorë) të dyqanit me shitje online Amazon.com që ndodhet në Swansea të Wales-it. Fotoja është bërë në një periudhë piku (24 nëntor 2011) gjatë të cilës porositë dhe blerjet online janë në maksimum. Sfidat e menaxhimit logjistik të një magazine të tillë janë të stërmëdha, të cilat përfshijnë:  burimet njerëzore, transporti, kategorizimi dhe regjistrimi i produkteve, menaxhimi i hapësirave, etj.

1-1322495063-10

3 komente

  1. I’m not sure exactly why but this web site is loading
    very slow for me. Is anyone else having this
    problem or is it a problem on my end? I’ll check back later on and see
    if the problem still exists.

  2. It’s genuinely very complicated in this busy life to listen news on Television, so I simply use world wide web for
    that purpose, and get the most recent information.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s