Magazina gjigante e Amazon.com në Wales

Kjo është një nga pikat e grumbullimit më të mëdha (75.000 metra katrorë) të dyqanit me shitje online Amazon.com që ndodhet në Swansea të Wales-it. Fotoja është bërë në një periudhë piku (24 nëntor 2011) gjatë të cilës porositë dhe blerjet online janë në maksimum. Sfidat e menaxhimit logjistik të një magazine të tillë janë të stërmëdha, të cilat përfshijnë:  burimet njerëzore, transporti, kategorizimi dhe regjistrimi i produkteve, menaxhimi i hapësirave, etj.

1-1322495063-10

Advertisements

3 komente

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s